Repertuar marzec

Sławomir Mrożek „Na pełnym morzu”

2.03.2019r godz. 17:00

3.03.2019r godz. 17:00

Głównymi bohaterami dramatu są trzej rozbitkowie, dryfujący na tratwie na tytułowym pełnym morzu. Odkrywają, że wyczerpały się już całe zapasy żywności, a są bardzo głodni. Postanawiają zatem, że jeden z nich zostanie posiłkiem dla dwóch pozostałych. Naturalnie żaden z nich nie chce zostać zjedzony, dlatego szukają sposobu, jak wyłonić tę osobę.
Nieustająca przepychanka głupoty ze zdrowym rozsądkiem.

W spektaklu, który rozpoczyna się słowami piosenki Wojciecha Młynarskiego „taka piosenka taka ballada“ usłyszymy kilka utworów zręcznie wplecionych w temat dramatu Sławomira Mrożka przez autora adaptacji sztuki – Andrzeja Zaorskiego. Połączenie dwóch mistrzów słowa jakimi są Młynarski i Mrożek daje poetycko-filozoficzny zestaw refleksji.

Występują:

Paweł Adamski, Michał Janicki, Jacek Poks
Scenografia: Danuta Dąbrowska-Wojciechowska
Reżyseria i adaptacja: Andrzej Zaorski
Muzyka: Wojciech Młynarski


„Modliszka” – scenariusz: Andrzej Zaorski

reżyseria: Michał Janicki

22.03.2019r godz. 17:00

23.03.2019r godz. 15:00

23.03.2019r godz. 17:00

 

Małżeńskie perypetie pary po rozwodzie. Instruktażowe dla kobiet, ostrzegawcze dla mężczyzn. Zabawne, inteligentne, błyskotliwe dialogi, niepozbawione głębszej refleksji w wykonaniu czołowych aktorów scen szczecińskich

Olgi Adamskiej i Michała Janickiego.


 

PREMIERA !!!   PREMIERA !!!   PREMIERA!!!

30.03.2019r godz. 21:00 

Od A do Z czyli od Andrzeja do Zaorskiego 

Spektakl na pograniczu publicystyki teatralnej powstał na podstawie książki Andrzeja Zaorskiego. Ten wspaniały aktor i reżyser dzieli się z widzem cennymi refleksjami, uwagami a czasem celną, serdeczną krytyką świata teatru, telewizji i kina. W wyjątkowo intrygujący sposób Zaorski potrafi zanalizować mechanizmy rządzące światem sceny i porównać je w zabawny sposób z mechanizmami społecznymi, tak ważnymi dla umiejętności odnalezienia sensu życia i szczęścia.

Śmiejmy się !!! A najgłośniej z siebie !!!

Autoironia jest podstawą zdrowia psychicznego !!!

scenariusz: Andrzej Zaorski

reżyseria:  Michał Janicki

fot. Włodzimierz Piątek

 

Serdecznie zapraszamy 🙂